روش درست آپدیت ووکامرس

چگونه ووکامرس را به‌درستی به‌روزرسانی کنیم؟

بارها و بارها این را دیده‌ایم. ووکامرس یک به‌روزرسانی بسیار عالی را منتشر کرده و انبوهی از خطاها همراه با آن در وب‌سایت‌های در حال کار گزارش می‌شوند و باعث اختلال در کارکرد وب سایت یا قطعی آن می‌شوند.

یک اشتباه بزرگ همیشگی این است که هیچ‌گاه نباید به‌روزرسانی‌ها را بدون آزمایش در وب‌سایت‌های عملیاتی اجرا کنید.

اگر فرآیند به‌روزرسانی را به‌درستی اجرا کنید، می‌توانید از ایجاد چنین مشکلی جلوگیری کنید.

چگونه به‌روزرسانی ووکامرس را آزمایش کنیم؟

روند آزمایش به‌روزرسانی ووکامرس به این صورت است که توضیح داده‌ایم. توجه داشته باشید که اگر با کد نویسی آشنایی ندارید، باید این کار را به ما بسپارید.

  1. یک نسخه کپی موقت (staging version) از وب‌سایت عملیاتی خود ایجاد کنید.
  2. بررسی کنید که  WP_DEBUG_LOG  فعال شده باشد.
  3. ووکامرس و سایر افزونه‌های ووکامرس را از طریق زبانه Plugins در بخش مدیریت وردپرس به‌روزرسانی کنید.
  4. روش‌های پرداخت خود را در حالت sandbox/testing قرار دهید تا بتوانید آن بخش را  بررسی و امتحان کنید.
  5. حال مسیری که مشتری باید طی کند (customer journey) را به‌طور دستی برای یافتن خطاها و مشکلات بگردید. هرگاه در هر صفحه این مسیر وارد شدید، سابقه خطا (error log) را برای یافتن خطاها بررسی کنید. (این سابقه در wp-content/debug.log قرار دارد).
  6. هر بار که خطایی را مشاهده کردید، می‌توانید با کمک خود پیغام خطا آن را ردگیری و برطرف کنید. به احتمال فراوان، هشدارهای PHP را مشاهده خواهید کرد، زیرا اکثر به‌روزرسانی‌های ووکامرس با بازگشت به عقب (backwards) همخوانی دارند.

چگونه کپی موقت از یک سایت ایجاد کنیم؟

این روزها اکثر شرکت‌های میزبانی وردپرس گزینه ای برای کپی موقت با یک کلیک ارائه می‌کنند. کافی است روی دکمه‌ای کلیک کنید و یک نسخه کپی تکراری از وب‌سایت عملیاتی تان در یک دامنه آزمایشی ایجاد شود.

بیشتر بخوانید
mu-plugin در وردپرس چیست ؟

این واقعاً ساده‌ترین راه برای ایجاد یک سایت کپی موقت است. شما خواهید توانست وب‌سایت خود را در وضعیت فعلی خود و در همان پشته سرور (server stack) که میزبان سایتتان است، آزمایش کنید.

یک راه دیگر آن است که یک دامنه فرعی یا پوشه فرعی ایجاد کرده و از افزونه وردپرس برای تکثیر سایت پخش زنده خود استفاده کنید. بهترین افزونه‌ای که می‌توانید برای این کار استفاده کنید، Duplicator است و می‌توانید از این لینک ای افزونه را دانلود کنید.

نتیجه‌گیری : 

در اینجا نتیجه می‌گیریم که بهتر است همیشه یک نسخه کپی از سایت عملیاتی خود، ترجیحاً در همان سرور سایت عملیاتی خود ایجاد کنید تا بتوانید به‌روزرسانی ووکامرس را امتحان کنید. سپس می‌توانید مسیری که باید مشتری طی کند را امتحان کرده و خطاها را بدون آن که به ثبات وب‌سایت آسیبی برسد، بیابید.

در به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار، همواره باگ‌ها و خطاهایی وجود خواهند داشت که در برخی از سناریوها رخ می‌دهند. این به معنای بد بودن نرم‌افزار نیست. بلکه منظورمان این است که توسعه‌دهندگان نمی‌توانستند این وضعیت خاص شما را امتحان کنند.

کمی به تعداد پیکربندی‌های ممکن که در روی سرور شما وجود دارند، فکر کنید؛ پشته‌های سرور مختلف، قالب‌های مختلف، ترکیبات مختلف افزونه‌ها و غیره . به همین دلیل ووکامرس نسخه‌های بتا دارد. هدف آن‌ها این است که با کمک توسعه‌دهندگان ووکامرس تا جایی که امکان دارد ، ووکامرس را روی پیکر بندی ها و محیط های مختلف تست کرده و به دور از اشکال باشد .

اگر نیاز به به روزرسانی ووکامرس دارید ، کافی است درخواست خود را از طریق بخش پشتیبانی برای معلم وردپرس ارسال کنید . 

بیشتر بخوانید
چگونه ویرایشگر پوسته و افزونه را در بخش مدیریت وردپرس غیر فعال کنیم ؟