چگونه یک برگه سفارشی در وردپرس ایجاد کنیم ؟

آیا قصد ایجاد یک برگه سفارشی در وردپرس داری ؟ ممکن است تا به حال متوجه شده باشید که بسیاری از سایت های وردپرسی دارای پوسته های مختلف برای برگه های مختلف از وب سایت هستند . یک برگه سفارشی به شما این امکان را خواهد داد که بتوانید به راحتی طرح های سفارشی را برای برگه های مختلف در وردپرس داشته باشید . ما در این مقاله نحوه ایجاد برگه های سفارشی در وردپرس را به شما می آموزیم .

برگه سفارشی در وردپرس چیست ؟

به شکل پیش فرض وردپرس به شما امکان ایجاد برگه ها و نوشته ها را می دهد . پوسته وردپرس که شما در حال استفاده از آن هستید از یک فایل با نام page.php  به عنوان قالب ، ظاهر صفحات شما را کنترل می کند . مطمئن باشید در اکثر قالب های وردپرس این فایل وجود دارد . 

این فایل ظاهر تمام برگه های شما را تحت تاثیر قرار می دهد و آنها را بازسازی می کند . با این وجود همه برگه ها یکسان نیستند و تغییرات کوچکی در طرح و ظاهر ، آنها را می تواند منحصر به فرد کند .   

ایجاد یک برگه سفارشی در وردپرس نیازمند داشتن درک اولیه از HTML و CSS و همچنین زبان برنامه نویسی PHP می باشد . 

اگر این درک را دارید ، پس اجازه بدهید اولین برگه سفارشی وردپرس را ایجاد کنیم . در غیر این صورت می توانید درخواست پشتیبانی وردپرس خودتان را برای معلم وردپرس ارسال کنید . 

ایجاد برگه سفارشی در وردپرس

به عنوان اولین مرحله شما باید یک فایل متنی ساده را با استفاده از notepad در کامپیوتر خودتون ایجاد کنید و آن را باز نموده و در بالای همان فایل قطعه کد ذیل را قرار بدهید : 

بیشتر بخوانید
15 ترفند پیکربندی جالب در وردپرس که احتمالاً نمی دانید

<?php /* Template Name: CustomPageT1 */ ?>

این کد به سادگی به وردپرس شما خواهد گفت که این یک فایل الگو است ، و باید به عنوان CustomPageT1 در برگه های وردپرس شناخته شود .  شما می توانید نام الگو خودتون هر چیزی دوست دارید بذارید ولی باید از قوائد نام گذاری منطقی پیروی کنید . 

بعد از افزودن این قطعه کد آن را در دستاپ خودتون با نام CustomPageT1.php ذخیره کنید . برای مرحله بعدی شما نیاز دارید که به وب سایت خودتون به یک نرم افزار ارسال دریافت فایل از اف تی پی متصل کنید . 

بعد از این موضوع ، باید به محل فولدر پوسته نسب شده خود بروید ( یا چایلد تم آن ) شما می توانید قالبتون در wp-content/themes  پیدا کنید . بعد از این ، آپلود کنید فایل برگه سفارشی خودتون را در قالبتون . 

بعد از این شما نیاز دارید که وارد پنل مدیریت وردپرس خود بشوید و بعد از آن یک برگه را ایجاد و یا ویرایش کنید . 

وقتی یک برگه را ویرایش یا ایجاد می کنید در بخش سمت چپ صفحه مدیریت خود یک کادر با عنوان ویژگی برگه را خواهید دید که دارای گزینه ای به نام قالب می باشد . حالا کافی است با کلیک بر روی منوی کشویی زیر آن برگه سفارشی ساخته شده را برگزینیم و آن را ذخیره کنیم . 

برگه سفارشی وردپرس
برگه سفارشی وردپرس

به تصویر زیر توجه کنید ممکن است وردپرس شما به شکل ذیل نباشد ، دلیل آن استفاده ما از گوتنبرگ برای آموزش است . 

حالا اگر شما به این برگه در وب سایت خودتون مراجعه کنید یک صفحه سفید و خالی را خواهید دید ، نگران نباشید این تازه شروع کار هست و باید حالا شروع کنیم به اضافه کردن توابع و اچ تی ام ال مورد نیازمون .

بیشتر بخوانید
چگونه ووکامرس را به‌درستی به‌روزرسانی کنیم؟