سه روش نصب افزونه وردپرس

نحوه نصب افزونه وردپرس – راهنمایی مرحله به مرحله برای مبتدی ها

پس از نصب وردپرس، اولین کاری که کاربران مبتدی باید بیاموزند، نحوه نصب افزونه وردپرس است. شما می توانید با استفاده از افزونه ها ویژگی های جدیدی را به وردپرس اضافه کنید، مانند افزودن گالری تصاویر، اسلاید شو و غیره. وردپرس هزاران افزونه رایگان و پولی دارد . در این راهنمایی مرحله به مرحله، نحوه نصب افزونه وردپرس را برایتان توضیح داده ایم .

نحوه نصب یک افزونه وردپرس

برای سهولت در کار شما، یک ویدئوی آموزشی را در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس آماده کرده ایم که در این قسمت می توانید آن را ببینید : 

با این حال، اگر می خواهید آموزشهای نوشتاری ما را دنبال کنید، می توانید این مقاله را در مورد راهنمایی مرحله به مرحله نصب یک افزونه وردپرسی تا انتها بخوانید.

در این مقاله، سه روش را آموزش داده ایم: نصب افزونه وردپرس با استفاده از جستجو، بارگذاری افزونه وردپرس و نصب دستی افزونه وردپرس با استفاده از FTP.

نصب افزونه با استفاده از جستجوی افزونه وردپرس

ساده ترین راه برای نصب افزونه وردپرس، استفاده از جستجوی افزونه است. تنها نقص این روش این است که افزونه باید در دایرکتوری افزونه وردپرس وجود داشته باشد که فقط به افزونه های رایگان محدود می شود.

اولین کاری که باید انجام دهید، به قسمت مدیریت وردپرس بروید و روی گزینه افزونه ها و سپس افزودن کلیک کنید.

در این قسمت، تصویری مانند بالا را مشاهده می کنید. حال افزونه را با تایپ نام کامل آن یا کاربرد آن بیابید، مانند چیزی که در تصویر بالا مشاهده می کنید. سپس، فهرستی را مانند تصویر زیر مشاهده می کنید:

بیشتر بخوانید
چایلد تم (child theme) وردپرس چیست ؟‌

حال می توانید بهترین و مناسب ترین افزونه را از میان این فهرست انتخاب کنید. از آنجایی که ما به دنبال افزونه  gallery nextGEn بودیم که در اول این فهرست هم قرار دارد، روی دکمه هم اکنون نصب کن کلیک می کنیم.

در این لحظه، وردپرس افزونه را دانلود و برایمان نصب می کند. سپس، پیام موفقیت دانلود و لینک فعالسازی افزونه یا بازگشت به نصب کننده افزونه نمایش داده می شود.

می توانید افزونه وردپرس را به سایت خود اضافه کنید، اما تا زمانی که آن را فعال نکرده اید، نمی توانید از آن استفاده کنید؛ بنابراین، روی لینک فعالسازی افزونه کلیک کنید تا در سایت وردپرسی تان فعال شود.

تمام شد! افزونه با موفقیت فعال شده است.

مرحله بعد، پیکربندی تنظیمات افزونه است. این تنظیمات برای هر افزونه متفاوت است، بنابراین، آنها را در این مقاله توضیح نداده ایم.

نصب افزونه با استفاده از بارگذاری افزونه مدیریت وردپرس

افزونه های پولی وردپرس در دایرکتوری افزونه ها نشان داده نمی شوند. این افزونه ها را نمی توانید با روش اول نصب کنید.

به همین دلیل است که در وردپرس روش بارگذاری برای نصب این نوع افزونه ها اضافه شده است. در این قسمت، نحوه نصب افزونه های وردپرس با استفاده از گزینه بارگذاری در قسمت مدیریت را به شما آموزش می دهیم.

ابتدا باید افزونه را از منبع آن دانلود کنید (که یک فایل زیپ شده خواهد بود). سپس، به قسمت مدیریت وردپرس و از انجا به صفحه  افزونه ها > افزودن  بروید.

سپس، روی دکمه بارگذاری افزونه در بالای صفحه کلیک کنید. مانند تصویر ذیل :

بیشتر بخوانید
پوسته والد در وردپرس چیست ؟

در این قسمت، به صفحه بارگذاری افزونه می روید. در اینجا باید روی دکمه choose file کلیک کنید و فایل افزونه ای را که در کامپیوتر خود دانلود کرده اید، انتخاب کنید.

پس از انتخاب افزونه، روی دکمه هم اکنون نصب کن کلیک کنید.

وردپرس افزونه را از کامپیوترتان بارگذاری و آن را نصب می کند. پس از پایان نصب، پیام موفقیت آمیز بودن نصب آن نمایش داده می شود.

پس از نصب افزونه، باید روی لینک فعال سازی کلیک کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

حال باید تنظیمات آن را مطابق با نیازهای خود پیکربندی کنید. این تنظیمات برای هر افزونه متفاوت است، بنابراین، آنها را در این مقاله توضیح نداده ایم.

نصب دستی افزونه با استفاده از FTP

در برخی موارد، ممکن است فراهم کننده میزبانی وردپرس محدودیتهای فایل داشته باشد که امکان نصب افزونه از بخش مدیریت را محدود می کند.

در این موقعیت، بهترین روش نصب دستی افزونه با استفاده از FTP است.

کاربران مبتدی علاقه چندانی به روش FTP ندارند.

ابتدا باید افزونه را از منبع آن دانلود کنید (به شکل یک فایل زیپ شده خواهد بود). سپس آن را از حالت فشرده خارج کنید.

پس از انجام این کار، پوشه جدیدی همنام با فایل زیپ شده ایجاد می شود. حال باید این پوشه را به طور دستی و با استفاده از نرم افزار  FTP  در وب سایت خود بارگذاری کنید.

حال باید از طریق نرم افزار FTP به هاست خود دسترس پیدا کنید. اگر رمز عبور و نام کاربری FTP خود را ندارید، با خدمات دهنده میزبانی وردپرس خود تماس گرفته و از آنها بخواهید رمز و نام کاربری را برایتان ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید
7 مورد از بهترین افزونه‌ها و قالب‌های کاریابی وردپرس

حال نرم افزار FTP را در کامپیوتر خود باز کرده و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور که میزبان وب برایتان ارسال کرده است ، به وب سایت خود وارد شوید. پس از ورود، به مسیر  /wp-content/plugins/بروید.

سپس، پوشه ای را که از فایل زیپ استخراج کرده اید، در پوشه  /wp-content/plugins/در سرور وب خود بارگذاری کنید.

پس از بارگذاری فایلها، به بخش مدیریت وردپرس بروید و روی لینک افزونه ها در منوی مدیریت کلیک کنید. در اینجا مشاهده خواهید کرد که افزونه تان با موفقیت نصب شده است.

حال باید روی لینک فعال کردن در زیر افزونه کلیک کنید. پس از فعالسازی، باید تنظیمات آن را پیکربندی کنید. افزونه های وردپرس تنظیمات خاص خود را دارند و چون تنظیمات هر یک از آنها با دیگری متفاوت است، در این قسمت توضیح آنها را نمی دهیم.

امیدواریم این مقاله برایتان مفید باشد و نحوه نصب افزونه های وردپرس را آموخته باشید. شاید دوست داشته باشید خدمات پشتیبانی وردپرس ما را نیز ببینید  . ما همیشه و در همه حال در خدمت شما هستیم ، تا کسب و کارتان پر رونق تر باشد .